کد IRC چیست؟

کد IRC چیست؟

در این مطلب میخواهیم در رابطه با کد آی آر سی صحبت کنیم و مطلع بشویم که کد IRC چیست؟ این کد توسط سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران به شرکت های تولیدی دارو، برای دارو ها داده می شود. همچنین این کد برای فرآورده های حوزه سلامت و پزشکی نیز اعطا می گردد. هر شرکتی با داشتن این کد برای هر محصولی، میتواند اعلام نماید که محصول مربطه توسط معاونت وزارت بهداشت مورد تایید قرار گرفته است. کد IRC یک کد ۱۶ رقمی می باشد و مختص به هر كالا مي باشد.

 

کد IRC چیست؟
کد IRC چیست؟

 

کد IRC چه فایده ای دارد؟

در کشور عزیزمان ایران، بدون داشتن این کد (کد IRC) هیچ دارو و یا محصولات و فرآورده های حوزه سلامت و پزشکی، اجازه تولید و همچنین فروش در بازار دارویی را ندارد. فی الواقع با داشتن این کد، مجوز ورود به بازار دارویی و فرآورده های حوزه سلامت و پزشکی، برای دارند آن کد صادر می شود. کد irc توسط سازمان غذا و دارو جمهوری اسلامی ایران صادر می شود. لازم به ذکر می باشد که کد آی آر سی برای محصولات دارویی  فرآورده های حوزه سلامت، به مانند اثر انگشت برای انسان می باشد. کد آی آر سی برای هر محصول، با محصول دیگر متفاوت می باشد .

با داشتن این کد و وارد کردن در سیست شما می توانید متوجه بشوید که آن محصول چیست؟، چه فایده ای داراد، برای چه شرکتی است و … . برای مثال کد آی آر سی قرص ژلوفن 250 از یک شرکت، با کد آی آر سی ژلوفن 500 از همان شرکت متفاوت است. در واقع یکی از روش هایی که شما می توانید تشخیص دهید که محصول شما تقلبی نیست، کد 16 رقمی آی آر سی درج شده در محصول می باشد.

 

محلول ضدعفونی کننده نانو یوماسیل

 

شرکت یوماسیل:

مواد ضد عفونی کننده (مایع و ژل ضدعفونی کننده) در عین حال که باعث از بین رفتن ویروس میشود، خشکی و ترک خوردگی بر روی پوست را ایجاد میکند. این معضل بعضا در کوتاه مدت و بعضا در دراز مدت باعث میشود آسیب ناگواری بر پوست دستان و سایر اغضای بدن شما وارد بشود. محصولات ضد عفونی کننده، پایه ای بر مبنای الکل دارند. اما شرکت یوماسیل، محصولات خود را بر پایه مواد نانو ساخته شده است که سازگار با پوست می باشد.

(شما میتوانید برای تاثیر مواد بر پایه الکل بر روی پوست از این مقاله استفاده کنید)

 

محلول ضدعفونی کننده نانو یوماسیل

 

صفحات پیشنهادی:

انواع ضد عفونی کننده ها

ویژگی های مواد ضد عفونی کننده

حذف عوامل بیماری زا از سطوح

 

دسته بندی ها: مطالب
دیدگاه ها